Buty

Posezonowe porządki w szafie z butami

Co prawda początek astrologicznej wiosny nastąpi dopiero za niespełna miesiąc, jednak optymistyczne prognozy dotyczące aury na najbliższe tygodnie jednoznacznie dowodzą, że sezon na zimowe buty się kończy – to najlepszy moment, by przeprowadzić wiosenne porządki w naszej szafie z butami. Zabieramy się więc do pracy…

Nim jednak odłożymy zimowe obuwie na kilka kolejnych miesięcy, buty muszą zostać odpowiednio do tego przygotowane. Proste, ale wyjątkowo skuteczne zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że z pewnością nasze obuwie będzie gotowe na kolejny zimowy sezon.

Porządki zdecydowanie powinniśmy zacząć od wnikliwego przeglądu – warto pamiętać, że najszybciej zużywają się obcasy oraz podeszwy. Fleki w naszych butach powinny zostać dokładnie sprawdzone i w razie takiej konieczności powinniśmy je wymienić na nowe. Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z wpływu zużytych fleków na dolną część obcasów. Profilaktyka i wymiana ich na nowe zagwarantuje, że buty ponownie będą gotowe do użytku.

Nie można zapomnieć naturalnie o dokładnym wyczyszczeniu obuwia, które w okresie zimowym narażone było na wilgoć, śnieg, błoto i sól drogową – przygotowany przez nas ostatnio krótki poradnik pozwoli Wam w błyskawiczny sposób poradzić sobie z problemem.

Warto również pamiętać, że kilkumiesięczny okres, przez jaki nasze obuwie będzie przechowywane w szafie, może skutecznie wpłynąć na ich deformację – by temu zapobiec najlepiej użyć specjalnych prawideł. Wystarczą plastikowe, jednak prawidła lepszej jakości (wykonane z drewna cedrowego), wchłoną całą wilgoć nagromadzoną w butach. W zastępstwie prawideł możemy również wypełnić buty sporą ilością pogniecionych gazet.

Na koniec zostaje nam tylko zapakowanie butów do pudeł i ułożenie ich w suchym miejscu i… spokojne poczekanie na kolejny atak zimy.

Napisz komentarz